Přinášíme tiskovou zprávu, kterou vydala paní Svatava Ságnerová ze spolku Každý může pomáhat. Dovolujeme si poznamenat, že tento spolek patří mezi významné spolupořadatele akce, o které článek pojednává.

 

Iniciativa Holešovské kino a spolek Každý může pomáhat, z.s. uspořádaly v pátek 4. listopadu 2016 svoji první filmovou projekci – v kinoklubu kina Svět se uskutečnilo první setkání filmových fajnšmekrů. Přítomní diváci si vyslechli úvodní slovo Michala Šuráně, který jim představil projekt, s nímž se snaží oba spolky oslovit holešovskou veřejnost a pozvat ji k návštěvám filmových představení. Příjemným zpestřením celého programu bylo vystoupení místního mladičkého mága, vystupujícího pod uměleckým jménem RadekR, který pobavil přítomné diváky atraktivní kouzelnickou šou; atmosféru Indie poté naladila doprovodná hudba skupiny Vítr do dlaně. Hlavním programem večera byla projekce filmu Cizí oběd (Indie/Francie/Německo/USA) o zatoulaném obědu, který svede dohromady osudy dvou lidí.

Po pětici akcí s názvem Čaj o páté, které pořádal spolek Každý může pomáhat v letech 2015-16, se představuje holešovskému publiku další téma – téma znovuotevření kina a obnovené filmové projekce v něm. V roce 2017 budou následovat další 4 kinoprogramy, na které jsou Holešováci co nejsrdečněji zváni – přijďte a buďte součástí znovuožívajícího kina Svět! Veškeré novinky lze sledovat na adrese: holesovskekino.joomla.com.

Mgr. Svatava Ságnerová

Každý může pomáhat, z.s.

 

Poznámka: Článek byl rovněž otištěn v měsíčníku Holešovsko, číslo 11/2016, strana 23.

 

Fotografie z události

 

Pozvánka

Cizí oběd
Nominace na cenu BAFTA pro nejlepší neanglicky mluvený film
Ocenění: Filmový festival Cannes Grand Rail d´or

Irrfan Khan
(Milionář z chatrče, Pí a jeho život)

Nimrat Kaur
(Noc s králem, Městečko Pines)

Půvabný příběh ze současné Indie
Exotické kulisy a nadčasové poselství!

Jedinečný bombajský systém donášky obědů funguje už desítky let. Manželky posílají svým mužům jídlo do práce prostřednictvím důmyslné sítě poslíčků, kteří se skoro nikdy nespletou. Až jednou… Zbloudilý oběd svede dohromady krásnou, ale osamělou Ilu (N. Kaur) a postaršího úředníka Saajana (I. Khan). Odhalte, jak dokáže jedna malá chybička změnit celý život, když to nejméně čekáte!