Text je kopií zprávy rozeslané v neděli 6. března 2016 pod titulkem "Kinovinky 01+02/2016 (Holešovské kino)".

 

Vážení příznivci holešovského kina!

Nebo také: Vážení příznivci Holešovského kina!

Po dvou měsících od poslední zprávy jsem zpátky u Vás se souhrnem aktualit.

Pro doplnění – všechny zprávy je možné nalézt v oddílu Novinky na našem webu. Hledejte slovo “Kinovinky” v titulku.

 

Dotace – kde a jak na ně

V aktuálním článku “Město, kraj, Fond kinematografie, ministerstvo i EU – souhrn dotačních možností pro projekce v Holešově” si můžete přečíst více o tom, kde lze získat doplňkovou finanční podporu. Jde jak o podporu pro digitalizaci kina, tak také o jednorázové akce typu festivalů.

 

“Kino” na plese

V sobotu 13. února 2016 iniciativa Holešovské kino odpromítala doprovodné video k tancům na plese v holešovském zámku. Tématem plesu bylo “Tančíme Evropou”. Video, připravené ve spolupráci s cestovní kanceláří Bohemian tour, představovalo doprovod k tancům typickým pro celkem sedm evropských zemí.

Chtěl bych touto cestou poděkovat představitelům tří hlavních pořadatelů plesu: společnosti Castellum Holešov, Základní umělecké škole Holešov a, již zmíněné, cestovní kanceláři Bohemian tour. Děkuji a těším se na další spolupráci! P. S.: Myšlenky jsou již na stole, realizace se rozbíhá…

 

Mimoni

Ve čtvrtek 18. února 2016 se konala další improvizovaná projekce v sále kina Svět – tentokrát šlo o film Mimoni. Sál byl, obdobně jako v prosinci na Popelce, slušně obsazen. Pořadatelem bylo Městské kulturní středisko (MKS) Holešov. Další ukázka toho, že když se chce, tak to jde! Prozatím, ovšem, toto představení nemá v programu MKS svého následovníka.

 

O krok blíže k ceně!

Zástupce jednoho ze systémových integrátorů působících na českém trhu na konci ledna navštívil holešovské kino. Získané poznatky jsou nyní ve zpracování, jehož výsledkem bude v nejbližší době předběžná cenová nabídka na digitalizaci. Ta představuje důležitý vstup pro vyčleňování prostředků z rozpočtu města.

 

Návrat ke kořenům – snaha o digitalizaci dostane nový impuls!

Naše iniciativa si pro následující měsíce vytkla za cíl opět se intenzívně věnovat své původní hlavní myšlence – tedy digitalizaci projekční a zvukové techniky v hlavním sále kina Svět. Jako důležitý termín se jeví především cca přelom dubna a května tohoto roku, jakožto předpokládaný termín uzávěrky podání žádostí na dotaci ze Státního fondu kinematografie (FK). Právě dotace z FK je jedinou relevantní možností, jak získat (dodejme: nemalé) doplňkové prostředky na digitalizaci. Následující přibližně dva měsíce tak ukáží, jak velký zájem mají městští zastupitelé a vláda města na znovuobnovení kulturního stánku v podobě funkčního (a fungujícího) kinosálu (!).

 

Děkuji za pozornost.

 

S pozdravem

Michal Šuráň

http://holesovskekino.joomla.com/

 

Poznámka ke kontaktům a distribuci

E-mailové kontakty příjemců této zprávy byly získány v souvislosti s činností iniciativy Holešovské kino. Nejčastěji skrz petici, ale také například prostřednictvím komunikace na ČSFD, případně jde o kamarády a známé.

Pokud si nepřejete být příjemci podobných hromadně rozesílaných zpráv ze strany iniciativy Holešovské kino, prosím za prominutí. V tom případě mi to laskavě oznamte ve zprávě s textem „nezasílat“, případně s jiným jasným komentářem. Děkuji za pochopení a spolupráci.