Text je kopií zprávy rozeslané v sobotu 10. března 2018 pod titulkem Kinovinky 02/2018 (Holešovské kino).

Velká filmová událost se letos chystá v Bystřici pod Hostýnem. Hosty festivalu Bystřické filmové jaro tentokrát budou dvě významné osobnosti českého a československého filmu: herec/režisér Jan Kačer a herec Vladimír Pucholt.

Pohodový podvečer s filmovým znalcem panem Vítězslavem Tichým. Na programu bylo společenské drama Člověk proti zkáze pojednávající o posledních létech Karla Čapka, a ruku v ruce s jeho osobností líčící chmurnou atmosféru konce třicátých let ve střední Evropě. Dále nechejme promlouvat obraz...

Text je kopií zprávy rozeslané v sobotu 3. února 2018 pod titulkem Kinovinky 01/2018 (Holešovské kino).

Po úspěchu předchozího ročníku přichystal Okrašlovací a zábavní spolek v Bystřici pod Hostýnem sérii promítání rodinných/dětských filmů také pro aktuální zimní sezónu.

Text je kopií zprávy rozeslané ve sobotu 6. ledna 2018 pod titulkem "Kinovinky 12/2017 (Holešovské kino)".

Navíc ke krátkému článku přinášíme podrobnosti a další postřehy iniciativy Holešovské kino k tématu. Svým způsobem se jedná o shrnutí téměř tříletých snah naší iniciativy přesvědčit městské radní a zastupitele o tom, že digitalizované a pravidelně provozované kino v Holešově je žádoucí.

Na svém zasedání 18. prosince 2017 holešovské zastupitelstvo velkou většinou odsouhlasilo bod "Vrácení dotace Státnímu fondu kinematografie". (Komentář k tématu zde: Zbytečné a zbytečně okázalé odmítnutí. Úvaha a rozšířená argumentace po odmítnutí podpory od Státního fondu kinematografie.)

Text je kopií zprávy rozeslané ve středu 3. prosince 2017 pod titulkem "Kinovinky 11/2017 (Holešovské kino)".

Tématu digitalizace kina byla na zasedání zastupitelstva města Holešova 13. listopadu 2017 věnována velká pozornost. Téměř hodinová debata na toto téma obsáhla různé oblasti včetně detailů technického řešení či témat rozpočtových.

Text je kopií zprávy rozeslané ve středu 1. listopadu 2017 pod titulkem "Kinovinky 10/2017 (Holešovské kino)".

V našem regionu se již po devatenácté koná festival Filmový Tesák. Akce proběhne o víkendu 10.–12. listopadu ve Vizovicích.

Text je kopií zprávy rozeslané v neděli 1. října 2017 pod titulkem "Kinovinky 09/2017 (Holešovské kino)".

Členka zastupitelstva města Holešova paní Svatava Ságnerová a člen iniciativy Holešovské kino Michal Šuráň prezentovali úspěchy ohledně dotací pro kino na zářijovém zasedání zastupitelstva.

Letošní kolo rozhodování o dotacích Fondu kinematografie na digitalizaci a modernizaci kin zná své vítěze. Holešov je mezi nimi, s jednou z nejvyšších přidělených dotací.