Jsme neformální sdružení. Skupina jednotlivců, kterým není lhostejný osud holešovského kina.

Iniciativa Holešovské kino vznikla na jaře 2015 v reakci na postupně se snižující množství filmů promítaných v holešovském kině Svět.

Jsme přesvědčeni, že kino do Holešova jednoznačně patří! Jsme rovněž přesvědčeni, že existuje velké množství holešovských občanů i občanů okolních měst a obcí, kteří by uvítali možnost návštěvy kvalitní filmové produkce poblíž místa svého bydliště.

(Kontaktní údaje – v oddílu Kontakt.)


 

Michal Šuráň  rodák z jižního Valašska, v současnosti naturalizovaný Holešovák. Absolvent oboru politologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Profesně se věnuje organizační správě obchodních aplikací v IT firmě. Mezi jeho další zájmové oblasti patří mimo jiné arboristika a krajinná architektura či urbanismus. Relaxuje při hře na klavír či při silniční cyklistice. Od začátku roku 2015 se aktivně zasazuje o obnovu promítání v holešovském kině.

Michal Šuráň

 


 

Klára Šuráňová  holešovská rodačka. Absolventka oboru bohemistika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zabývá se psaním reklamních a propagačních textů a jazykovými korekturami. Navíc k tomu je znalkyní historie filmu, vášnivou botaničkou a kočkofilkou. Je spoluzakladatelkou spolku Holešovské kino, zasazující se o obnovu kina v Holešově.

Klára Šuráňová

 


 

Radek Neuman  rodák z Kroměříže a momentálně vedoucí kroměřížského kina Nadsklepí. Úspěšně absolvoval bakalářské studium oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury a magisterské studium v oboru Management v kultuře na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Mezi jeho zájmy patří přirozeně kinematografie, ale také hudba - konkrétněji bubnuje v kapele Polygon. Píše články do internetového časopisu 25fps. U znovuzrození holešovského kina se snaží být především jako dramaturg a poradce.

Radek Neuman

  

Spolupracující nečlenové

 

Svatava Ságnerová – rodačka z Jablůnky, absolventka oboru tělesná výchova – biologie na FTVS UK. Profesně působí jako učitelka na SŠ. Je viceprezidentkou AŠSK ČR a předsedkyní Krajské rady Asociace školních sportovních klubů Zlínského kraje, předsedkyní Dívčího fotbalového klubu Holešov a předsedkyní charitativního spolku Každý může pomáhat. Členka zastupitelstva města Holešova, redakční rady Holešovska.

 


 

Ľubica Bartáková – bratislavská rodačka, absolventka oboru Ekonomika služeb a cestovního ruchu – FESCR Banská Bystrica a oboru pedagogická specializace – UTB Zlín. Občanským povoláním hlavní účetní/controller. Je členkou předsednictva spolku Castellum Holešov („společnosti pro zřízení kulturního centra v holešovském zámku“) a členkou charitativního sdružení Každý může pomáhat.